Neden n11faturam

Hızlı, Kolay ve Masrafsız E-Fatura

Ücretsiz kurulum avantajıyla n11faturam’a geçin,
hemen kullanmaya başlayın

e-Faturayla masraflarınızı azaltın,
operasyonunuzu hızlandırın.

Tüm fatura gönderme, alma, saklama ve görüntüleme işlemlerinizi elektronik ortama taşıyın. Şimdi n11faturam’la tanışın, hem n11 mağazanızın hem de sahip olduğunuz diğer platformların tüm muhasebe süreçlerini e-Fatura Portalı üzerinden kolaylıkla yürütün.

n11faturam Avantajları

Avantajlı Fiyatlar
Ücretsiz Kurulum

e-Faturaya geçmek için hiçbir masraf yapmanıza gerek yok! n11faturam’ın kurulumu tamamen ücretsizdir.

Hatasız Fatura Hazırlama
Operasyonel Kolaylık

Tek tıkla fatura kesin, tek ekrandan takip edin. Kaybolma, gecikme ya da hasar gibi risklerden korunun. n11faturam ile tüm eski faturalarınızı dijital arşivde saklayın.

Ücretsiz Kurulum
Tam Entegre Sistem

n11faturam, n11 Mağaza Paneli ile tam entegre çalışan tek sistemdir. BizimHesap, BirFatura, Entegra, Glopark, Hesap Co, nesatilir.com, Logo, Mikro, Netsis, Netsim, Vega, Zirve, Eta, Navision, Axapta, Oracle ve SAP gibi onlarca ön muhasebe ve ERP programıyla da entegre çalışır.

Müşteri Memnuniyeti
Maliyet Avantajı

Kağıt, kartuş, toner ve dosya gibi masraflardan kurtulun. Fatura hacminiz arttıkça birim maliyetinden tasarruf edin.

Tek Tık Kolaylığı
Hızlı Tahsilat

Dijital ortamda fatura oluşturun, e-posta ile gönderin. n11faturam tahsilat ve ödeme süreçlerinizi kısaltır, zamanınız size ve işletmenize kalır.

n11 Güvencesi
Reklam Puanı Hediyeleri

n11faturam kontör paketleri, ilk alımda geçerli %50 reklam puanı hediyeli! Reklam puanlarıyla n11.com’da ürünlerinizi ön plana çıkarıp satışlarınızı artırabilirsiniz.

Tek Tık Kolaylığı
7/24 Kullanıcı Desteği

Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınız için alanında uzman ekiplerden 7/24 destek alın.

n11 Güvencesi
n11 Güvencesi

Sovos iş birliğiyle hazırlanan n11faturam’da, işletmenizin fatura bilgileri güvenle saklanır. Tüm işlemleriniz n11 güvencesiyle yürütülür.3 Adımda E-Faturaya Geçin

n11faturam’a geçmek de e-Fatura kullanmak kadar kolay!

Daha Az Maliyet

n11 Mağaza Ofisi’nden Ödeme ve Fatura Yönetimi > E-Fatura Yönetimi sekmesine tıklayın.

Hızlı ve Risksiz Operasyon

İşletmenize uygun paketi satın alın.

Kolay Arşiveleme

Müşteri temsilcimiz süreci başlatmak için en kısa zamanda size ulaşsın.

e-Dönüşüm Çözümlerimiz

İşletmenizin finansal süreçlerini hızlandıracak çözümlerle tanışın.

e-Fatura - Çözümlerimiz

e-Fatura

Operasyon yükünüzü azaltın.

e-Fatura, faturaların güvenli bir şekilde dolaşımını sağlamak amacıyla, T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürürlüğe konulmuştur. Operasyonel yükünüzü azaltmasının yanı sıra, maliyet avantajı sağlar.

e-Arşiv - Çözümlerimiz

e-Arşiv

Kaybolan faturalara son!

e-Arşiv, faturalarınızın e-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara elektronik ortamda gönderilmesini ve muhafazasını sağlar. e-Arşiv sayesinde faturalarınızı dijital ortamda saklarken, ofisinizde yerden ve iş gücünden tasarruf edersiniz.

e-İrsaliye - Çözümlerimiz

e-İrsaliye

Zamanınızı işletmenize ayırın.

e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. İrsaliye gönderimi için operasyonel süreçlerde harcayacağınız zamanı minimuma indirir ve baskı masraflarını ortadan kaldırır.

n11faturam Portalı - Çözümlerimiz

n11faturam Portalı

Kullanıcı dostu arayüzü keşfedin.

Kullanımı kolay n11faturam Portalı ile hem n11.com satışlarınızı, hem de diğer platformlarla ilgili tüm muhasebe süreçlerinizi elektronik ortamın getirdiği yenilik ve kolaylıklarla yönetebilirsiniz.

n11faturam Paket Fiyatları

XS PAKET

150
KONTÖR

Birim Kontör Fiyatı

0,23 TL

Paket Fiyatı

34 TL

SATIN AL

S PAKET

2.500
KONTÖR

Birim Kontör Fiyatı

0,21 TL

Paket Fiyatı

524 TL

SATIN AL

M PAKET

7.500
KONTÖR

Birim Kontör Fiyatı

0,19 TL

Paket Fiyatı

1.424 TL

SATIN AL

L PAKET

20.000
KONTÖR

Birim Kontör Fiyatı

0,15 TL

Paket Fiyatı

3.099 TL

SATIN AL

XL PAKET

100.000
KONTÖR

Birim Kontör Fiyatı

0,14 TL

Paket Fiyatı

14.000 TL

SATIN AL

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1. n11faturam nedir?

  n11.com ve Sovos iş birliğiyle hazırlanan n11faturam, bugüne kadar kağıt olarak hazırladığınız faturaları elektronik ortamda kolayca oluşturmanıza ve müşterilerinizle hızlıca paylaşmanıza olanak sağlar. n11faturam’ın kullanıcı odaklı özellikleri ve kullanım kolaylığı sayesinde tüm faturalarınızı tek ekrandan takip edebilirsiniz. İşlemi tamamlanmış faturalarınız, n11faturam / E-Arşiv Fatura platformunda, firmanıza özel elektronik alanda saklanır; ihtiyaç duyduğunuzda eski bir faturaya saniyeler içinde erişebilirsiniz. Tüm sorularınız için başvurabileceğiniz 7/24 Müşteri Destek hizmeti n11faturam paketine dahildir.

 • 2. n11faturam’ı kullanmak bana ne fayda sağlar?

  n11faturam kullanmak size birçok avantaj sağlar.
  Daha az maliyet: Faturalarınız elektronik ortamda hızlıca oluşturup yıllarca saklayabilirsiniz. Kağıt, kartuş, toner, dosya gibi masraflardan kurtulursunuz.
  Hızlı ve risksiz operasyon: : E-mail yoluyla gönderilen faturalar kargoda kaybolmaz, hasar görmez, ulaşması günler sürmez. Bu sayede tahsilat ve ödeme süreçleriniz kısalır, nakit akışınız hızlanır.
  Kolay arşivleme: Geleneksel dosyalama ve arşivleme yöntemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturalarınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayıp tek tıkla hepsine ulaşabilirsiniz.
  n11faturam ile entegre çalışan 7/24 Müşteri Desteği sayesinde her türlü sorunuza hızlıca yanıt bulabilir, kullanıcı dostu arayüz ile kısa sürede avantajları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

 • 3. E-Fatura nedir?

  E-Fatura, kağıt faturanın elektronik ortamda oluşturulmuş halidir. Kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-fatura, dijitalleşen dünyada firmaların işlerini kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak üzere T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yürürlüğe konulmuştur. Faturaların taraflar arasında güvenli ve hatasız dolaşımını sağlayan e-fatura sistemi, geleneksel faturaya göre çok daha hızlı, ekonomik ve pratiktir.

 • 4. E-Arşiv Fatura nedir?

  E-Arşiv Fatura, faturalarınızın son kullanıcılara ve E-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere elektronik ortamda gönderilmesini sağlayan uygulamadır. İstediğiniz zaman, eski tarihli bir faturaya kolayca ulaşmanızı sağlayan E-Arşiv Fatura uygulaması, kağıt masraflarınızı neredeyse sıfırlayarak maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

 • 5. E-İrsaliye Nedir?

  e-İrsaliye, kağıt "sevk irsaliyesi" belgesi ile birebir aynı hukuki niteliklere sahip elektronik ortamda üretilen ve işlenen belgedir. Elektronik uygulama aracılığıyla alıcının GİB tarafında tanımlı posta kutusuna gönderilip, alıcının malları kabul veya red durumunu bildiren yanıtının yine aynı uygulama üzerinden satıcıya iletilmesi süreçlerini kapsar. n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura aktivasyonlarınızı tamamladıktan sonra Müşteri Destek birimine talepte bulunarak e-İrsaliye geçiş süreçlerinizi başlatabilirsiniz.

 • 6. E-Fatura / E-Arşiv Fatura ile kağıt fatura arasındaki fark nedir?

  E-Fatura / E-Arşiv Fatura, kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki niteliklere sahiptir; bu bakımdan hiçbir farkı yoktur. E-Fatura’nın kağıt faturadan farkı, oluşturma, kargolama, gönderme, saklama gibi süreçlerde daha avantajlı olmasıdır.

 • 7. E-Fatura ile E-Arşiv Fatura arasındaki fark nedir?

  E-Fatura uygulaması, vergi mükelleflerine oluşturulan faturaları içerir. E-Arşiv Fatura uygulaması ise mükelleflik durumu olmayan son kullanıcılara ve E-Fatura kullanmayan firmalara gönderilen faturaları kapsar.

  E-Fatura uygulamasında, oluşturduğunuz faturalar otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na (GİB) yönlenir. GİB onay verdikten sonra faturanın alıcısına e-posta yoluyla iletilir. E-Arşiv Fatura uygulamasında ise, oluşturduğunuz faturalar alıcılarına e-posta yoluyla doğrudan iletilir. Raporlaması, takip eden ayın 15’ine kadar, GİB’ye otomatik olarak gönderilir.

  E-Arşiv Fatura’nın vergi mükellefi olmayan alıcıları, faturalarını e-posta yoluyla almak istemez ise, A4 kağıdında çıktı olarak da iletilebilir. Bu durumda, faturanın kopyası 10 yıl boyunca firmanıza özel elektronik alanda saklanır. E-Fatura’da ise, siz faturayı oluşturup gönderdikten sonraki tüm süreç otomatik olarak GİB üzerinden ilerler.

 • 8. Genellikle son kullanıcıya fatura kesiyorum. Yalnızca E-Arşiv Fatura uygulamasına sahip olmam yeterli mi?

  Hayır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tebliğine göre, E-Arşiv Fatura uygulamasından yararlanmak isteyen firmaların öncelikle E-Fatura sistemine kayıtlı olması gerekir.

 • 9. n11faturam’ı kullanmaya nasıl başlarım?

  n11faturam’ı kullanmaya başlamak için:

  • • Mağaza yönetim panelinde, Ödeme ve Fatura Yönetimi > E-Fatura Yönetimi kısmından uygun paket seçilerek satın alınır.
  • • n11faturam müşteri temsilcisi en kısa zamanda sizinle irtibata geçer.
  • www.kamusm.gov.tr adresinden mali mühür başvurusu yapılır.
  • • Mali mühür firmaya fiziksel olarak ulaştığında www.efatura.gov.tr adresinden E-Fatura başvurusu yapılır.
  • • n11faturam, firmanın E-Fatura / E-Arşiv Fatura projesini başlatır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
  • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
  • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak n11faturam Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
  • • Firma, n11faturam tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
  • • Gelir İdaresi Başkanlığı onayladığında firmanın başvuru süreci tamamlanmış olur ve en kısa zamanda E-Fatura / E-Arşiv Fatura sistemine dahil edilir.

 • 10. e-Fatura kullanıcısıyım ve farklı bir entegratörle çalışıyorum, n11faturam’a nasıl geçiş yapabilirim?

  Farklı bir entegratörden n11faturam’a geçiş sağlayabilmek için:

  • • Mağaza yönetim panelinde, Ödeme ve Fatura Yönetimi > E-Fatura Yönetimi kısmından uygun paket seçilerek satın alınır.
  • • n11faturam müşteri temsilcisi en kısa zamanda sizinle irtibata geçer.
  • • Mali mühür geçerlilik süresi kontrol edilir.
  • • Mevcut entegratördeki E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sözleşmesi iptal edilir.
  • • n11faturam, firmanın E-Fatura / E-Arşiv Fatura projesini başlatır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
  • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
  • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak n11faturam Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
  • • Firma, n11faturam tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
  • • Mevcut entegratörün firmaya gönderdiği iptal linki mali mühür ile imzalanır ve eski sistemden çıkış sağlanmış olur.
  • • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın onayından sonra firmanın entegratör değişikliği tamamlanmış olur.
 • 11. n11faturam’ı kullanmaya ne zaman başlayabilirim?

  Gönüllülük esasına dayalı olarak, firmalar n11faturam’ın sunduğu E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sistemlerine istedikleri zaman koşulsuz olarak geçiş yapabilir.

 • 12. İhtiyaç duyduğumda eski bir faturaya ulaşabilir miyim?

  Sisteme giriş tarihinden itibaren, tüm faturalarınız elektronik ortamda 10 yıl boyunca saklanır.

  Gerektiğinde, istediğiniz herhangi bir faturaya n11faturam üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 • 13. Sisteme geçiş yaptığımda kurulum ücreti ödeyecek miyim?

  Hayır. n11faturam kullanıcılarından kurulum ücreti alınmayacaktır.

 • 14. n11faturam’ın ücreti nedir?

  n11faturam’da, fatura başına ücret ödersiniz. Bu fiyat piyasa ortalamasının altındadır ve aylık fatura hacminize göre değişir.

 • 15. n11faturam’ı diğer platformlarda kullanabilir miyim?

  n11.com üzerinden sattığınız ürünlerin faturalarını doğrudan mağaza yönetim panelinden tek tuşla kesebilirsiniz. Diğer platformlardan sattığınız ürünleri tek tek n11faturam panelinden kesebilir veya belirlenen formatta sisteme yükleyip toplu halde oluşturabilirsiniz.

 • 16. Perakende işimde fiş kesmem bir sorun yaratır mı?

  Perakende mağaza satışlarınızda 2000 TL’ye kadar fiş kesebilirsiniz. 2000 TL’nin üzerindeki satışlarınız için fatura oluşturmanız gerekir.

 • 17. Faturalarımı mali müşavirime aktarabilir miyim?

  Evet. Oluşturduğunuz ve size gelen faturaları, mali müşavirinize farklı format ve ortamlarda toplu olarak aktarabilirsiniz. Ayrıca mali müşavirinize tercihinize bağlı olarak sisteme erişim yetkisi verilebilmektedir.

  Detaylı bilgi için n11faturam Destek Merkezi’yle iletişime geçebilirsiniz.

 • 18. Şirketime kesilen faturaları n11faturam platformunda görüntüleyebilir miyim?

  Evet, şirketinize kesilen E-Faturaları n11faturam platformunda “Gelen Fatura” alanında görebilirsiniz. E-Fatura dışında kesilen kağıt faturaları ise görüntüleyemezsiniz.

 • 19. n11faturam, hangi ERP/muhasebe/ön muhasebe sistemleriyle entegre çalışır?

  n11faturam Sovos altyapısını kullanır ve BizimHesap, BirFatura, Entegra, Glopark, Hesap Co, nesatilir.com, TamEntegre, Logo, Mikro, Netsis, Netsim, Vega, Zirve, Eta, Navision, Axapta, Oracle, SAP gibi onlarca farklı sistemle entegre çalışır.

  Kullandığınız ERP sistemleri varsa, bu bilgiyi müşteri temsilcisi sizinle ilk kez irtibata geçtiğinde vermeniz sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlar.

Şimdi E-Dönüşüme Katılın