Neden n11faturam
n11faturam: Hızlı, Güvenli ve Masrafsız Fatura

n11faturam: Hızlı, Güvenli ve Masrafsız Fatura

E-fatura, kağıt faturanın elektronik ortamda oluşturulmuş halidir. Kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-fatura, dijitalleşen dünyada firmaların işlerini kolaylaştırır ve hizmet kalitesini artırır. Faturaların güvenli ve hatasız dolaşımını sağlayan e-fatura sistemi, geleneksel faturaya göre çok daha hızlı, ekonomik ve pratiktir.

n11.com ve Digital Planet iş birliğiyle hazırlanan n11faturam sayesinde, faturalarınızı tek tıkla oluşturabilir, müşterilerinize e-mail yoluyla anında gönderebilirsiniz. Tüm faturalarınızı E-Arşiv Fatura platformunda saklayabilir, eski faturalarınıza saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz.

E-faturanın Avantajları

Daha Az Maliyet

Daha Az Maliyet

Faturalarınızı elektronik ortamda hızlıca oluşturup yıllarca saklayabilirsiniz. Kağıt, kartuş, toner, dosya gibi masraflardan kurtulursunuz. Maliyetten tasarruf edersiniz.

Hızlı ve Risksiz Operasyon

Hızlı ve Risksiz Operasyon

E-mail yoluyla gönderilen faturaların kargoda kaybolma, hasar görme riski yoktur ve karşı tarafa anında ulaşır. Bu sayede tahsilat ve ödeme süreçleriniz kısalır, nakit akışınız hızlanır. Zamandan tasarruf edersiniz.

Kolay Arşiveleme

Kolay Arşivleme

Geleneksel dosyalama ve arşivleme yöntemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturalarınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayıp tek tıkla hepsine ulaşabilirsiniz. Yerden tasarruf edersiniz.

Neden n11faturam'ı Kullanmalıyım

Avantajlı Fiyatlar
Avantajlı Fiyatlar

Fatura başına piyasanın altında ücret ödersiniz. Fatura hacminiz arttıkça, birim başına ödediğiniz fiyat da azalır.

Hatasız Fatura Hazırlama
Hatasız Fatura Hazırlama

Anlık otomatik veri kaydı sayesinde, hesap hatası, eksik kalem girilmesi gibi fatura hazırlarken oluşabilecek sorunlar en aza indirgenir.

Ücretsiz Kurulum
Ücretsiz Kurulum

Piyasada kurulum için ücret alınırken n11faturam sizden hiçbir ücret talep etmez.Böylelikle, yıllık %10'a varan gizli bir maliyetten de kurtulursunuz.

Müşteri Memnuniyeti
Müşteri Memnuniyeti

Faturanın taraftar arasında güvenli dolaşımı, iade ve değişim gibi işlemlerde sorun çıkma riskini önler ve bu sayede müşteri memnuniyeti artar.

Tek Tık Kolaylığı
Tek Tık Kolaylığı

Faturalarınızı kolayca hazırlayıp müşterilerinizle anında paylaşabilirsiniz. Uzun hesaplar yapmanıza, faturalarınızı kargolamanıza gerek kalmaz.

n11 Güvencesi
n11 Güvencesi

n11.com imzası taşıyan n11faturam ile mağdur olmazsınız. 7/24 Müşteri Desteği sayesinde karşılaştığınız sorunlar çözülür, sorularınız hızlıca yanıtlanır.

n11Faturam Kullanmaya Nasıl Başlarım n11Faturam Kullanmaya Nasıl Başlarım

Çözümlerimiz

e-Fatura - Çözümlerimiz

e-Fatura

Yükünüzü azaltın!

E-Fatura, faturaların güvenli bir şekilde dolaşımını sağlamak amacıyla, T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürürlüğe konulmuştur. Faturaların, e-fatura mükellefleri arasında elektronik ortamda dolaşımına olanak verir. Operasyonel yükünüzü azaltmasının yanı sıra, maliyet avantajı da sağlar.

e-Arşiv - Çözümlerimiz

e-Arşiv

Kaybolan faturalara son!

E-Arşiv, faturalarınızın E-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere ve son kullanıcılara elektronik ortamda gönderilmesini ve muhafaza edilmesini sağlar. Faturalarınız güvenli bir şekilde saklanırken siz de ofisinizde faturaya ayıracağınız alandan tasarruf edersiniz.

e-İrsaliye - Çözümlerimiz

e-İrsaliye

Zamandan tasarruf edin!

E-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı hukuki niteliklere sahip olan elektronik bir belgedir. İrsaliye gönderimi için operasyonel süreçlerde harcayacağınız zamanı minimuma indirerek kolaylık sağlar. Basım masraflarını ortadan kaldırır.

n11faturam Portalı - Çözümlerimiz

n11faturam Portalı

Pratik ve hızlı arayüz!

Tüm E-Fatura süreçlerinizi, n11.com vizyonu ile hazırlanan n11faturam arayüzünden yönetin. Kullanıcıya pratik bir deneyim yaşatmak için tasarlanan n11faturam portalı ile elektronik ortamın getirdiği yenilik ve kolaylıkları keşfedin.

n11faturam Paket Fiyatları

XS S M L XL 2XL
Kurulum Ücreti Yok Yok Yok Yok Yok Yok
Kontör Adedi 150 1.500 7.500 20.000 50.000 100.000
n11 Birim Kontör Fiyatı 0,327 TL 0,266 TL 0,200 TL 0,150 TL 0,130 TL 0,100 TL
Paket Fiyatı 49 TL 399 TL 1.499 TL 2.999 TL 6.499 TL 9.999 TL
SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL SATIN AL
PAKET XS
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
150
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,327 TL
Paket Fiyatı
49 TL
PAKET S
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
1.500
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,266 TL
Paket Fiyatı
399 TL
PAKET M
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
7.500
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,200 TL
Paket Fiyatı
1.499 TL
PAKET L
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
20.000
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,150 TL
Paket Fiyatı
2.999 TL
PAKET XL
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
50.000
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,130 TL
Paket Fiyatı
6.499 TL
PAKET 2XL
Kurulum Ücreti
Yok
Kontör Adedi
100.000
n11 Birim Kontör Fiyatı
0,100 TL
Paket Fiyatı
9.999 TL

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1. n11faturam nedir?

  n11.com ve Digital Planet iş birliğiyle hazırlanan n11faturam, bugüne kadar kağıt olarak hazırladığınız faturaları elektronik ortamda kolayca oluşturmanıza ve müşterilerinizle hızlıca paylaşmanıza olanak sağlar. n11faturam’ın kullanıcı odaklı özellikleri ve kullanım kolaylığı sayesinde tüm faturalarınızı tek ekrandan takip edebilirsiniz. İşlemi tamamlanmış faturalarınız, n11faturam / E-Arşiv Fatura platformunda, firmanıza özel elektronik alanda saklanır; ihtiyaç duyduğunuzda eski bir faturaya saniyeler içinde erişebilirsiniz. Tüm sorularınız için başvurabileceğiniz 7/24 Müşteri Destek hizmeti n11faturam paketine dahildir.

 • 2. n11faturam’ı kullanmak bana ne fayda sağlar?

  n11faturam kullanmak size birçok avantaj sağlar.
  Daha az maliyet: Faturalarınız elektronik ortamda hızlıca oluşturup yıllarca saklayabilirsiniz. Kağıt, kartuş, toner, dosya gibi masraflardan kurtulursunuz.
  Hızlı ve risksiz operasyon: : E-mail yoluyla gönderilen faturalar kargoda kaybolmaz, hasar görmez, ulaşması günler sürmez. Bu sayede tahsilat ve ödeme süreçleriniz kısalır, nakit akışınız hızlanır.
  Kolay arşivleme: Geleneksel dosyalama ve arşivleme yöntemleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Faturalarınızı dijital ortamda 10 yıl boyunca saklayıp tek tıkla hepsine ulaşabilirsiniz.
  n11faturam ile entegre çalışan 7/24 Müşteri Desteği sayesinde her türlü sorunuza hızlıca yanıt bulabilir, kullanıcı dostu arayüz ile kısa sürede avantajları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

 • 3. E-Fatura nedir?

  E-Fatura, kağıt faturanın elektronik ortamda oluşturulmuş halidir. Kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-fatura, dijitalleşen dünyada firmaların işlerini kolaylaştırmak ve hizmet kalitesini artırmak üzere T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yürürlüğe konulmuştur. Faturaların taraflar arasında güvenli ve hatasız dolaşımını sağlayan e-fatura sistemi, geleneksel faturaya göre çok daha hızlı, ekonomik ve pratiktir.

 • 4. E-Arşiv Fatura nedir?

  E-Arşiv Fatura, faturalarınızın son kullanıcılara ve E-Fatura sistemine kayıtlı olmayan mükelleflere elektronik ortamda gönderilmesini sağlayan uygulamadır. İstediğiniz zaman, eski tarihli bir faturaya kolayca ulaşmanızı sağlayan E-Arşiv Fatura uygulaması, kağıt masraflarınızı neredeyse sıfırlayarak maliyetten tasarruf etmenizi sağlar.

 • 5. E-Fatura / E-Arşiv Fatura ile kağıt fatura arasındaki fark nedir?

  E-Fatura / E-Arşiv Fatura, kağıt fatura ile bire bir aynı hukuki niteliklere sahiptir; bu bakımdan hiçbir farkı yoktur. E-Fatura’nın kağıt faturadan farkı, oluşturma, kargolama, gönderme, saklama gibi süreçlerde daha avantajlı olmasıdır.

 • 6. E-Fatura ile E-Arşiv Fatura arasındaki fark nedir?

  E-Fatura uygulaması, vergi mükelleflerine oluşturulan faturaları içerir. E-Arşiv Fatura uygulaması ise mükelleflik durumu olmayan son kullanıcılara ve E-Fatura kullanmayan firmalara gönderilen faturaları kapsar.

  E-Fatura uygulamasında, oluşturduğunuz faturalar otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na (GİB) yönlenir. GİB onay verdikten sonra faturanın alıcısına e-posta yoluyla iletilir. E-Arşiv Fatura uygulamasında ise, oluşturduğunuz faturalar alıcılarına e-posta yoluyla doğrudan iletilir. Raporlaması, takip eden ayın 15’ine kadar, GİB’ye otomatik olarak gönderilir.

  E-Arşiv Fatura’nın vergi mükellefi olmayan alıcıları, faturalarını e-posta yoluyla almak istemez ise, A4 kağıdında çıktı olarak da iletilebilir. Bu durumda, faturanın kopyası 10 yıl boyunca firmanıza özel elektronik alanda saklanır. E-Fatura’da ise, siz faturayı oluşturup gönderdikten sonraki tüm süreç otomatik olarak GİB üzerinden ilerler.

 • 7. Genellikle son kullanıcıya fatura kesiyorum. Yalnızca E-Arşiv Fatura uygulamasına sahip olmam yeterli mi?

  Hayır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tebliğine göre, E-Arşiv Fatura uygulamasından yararlanmak isteyen firmaların öncelikle E-Fatura sistemine kayıtlı olması gerekir.

 • 8. n11faturam’ı kullanmaya nasıl başlarım?

  n11faturam’ı kullanmaya başlamak için:

  • • Mağaza yönetim panelinde, Ödeme ve Fatura Yönetimi > E-Fatura Yönetimi kısmından uygun paket seçilerek satın alınır.
  • • n11faturam müşteri temsilcisi aynı gün içinde sizinle irtibata geçer.
  • • Müşteri temsilcisi yardımıyla www.kamusm.gov.tr adresinden mali mühür başvurusu yapılır.
  • • n11faturam sipariş formu imzalanır.
  • • Mali mühür firmaya fiziksel olarak ulaştığında müşteri temsilcisinin yardımıyla www.efatura.gov.tr adresinden E-Fatura başvurusu yapılır.
  • • n11faturam, firmanın E-Fatura / E-Arşiv Fatura projesini başlatır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
  • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
  • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak n11faturam Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
  • • Firma, n11faturam tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
  • • Gelir İdaresi Başkanlığı onayladığında firmanın başvuru süreci tamamlanmış olur ve aynı gün içinde E-Fatura / E-Arşiv Fatura sistemine dahil edilir.

 • 9. e-Fatura kullanıcısıyım ve farklı bir entegratörle çalışıyorum, n11faturam’a nasıl geçiş yapabilirim?

  Farklı bir entegratörden n11faturam’a geçiş sağlayabilmek için:

  • • Mağaza yönetim panelinde, Ödeme ve Fatura Yönetimi > E-Fatura Yönetimi kısmından uygun paket seçilerek satın alınır.
  • • n11faturam müşteri temsilcisi aynı gün içerisinde sizinle irtibata geçer.
  • • Mali mühür geçerlilik süresi kontrol edilir.
  • • Tercih edilen ürüne göre (E-Fatura / E-Arşiv Fatura), n11faturam ile o ürün bazında sözleşme imzalanır.
  • • Mevcut entegratördeki E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sözleşmesi iptal edilir.
  • • n11faturam, firmanın E-Fatura / E-Arşiv Fatura projesini başlatır. Müşteri Destek birimi firmaya tanımlama linki gönderir.
  • • Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileri ile gerekli alanlar doldurulur.
  • • Firma bu işlemi tamamladığında, bilgiler otomatik olarak n11faturam Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Herhangi bir sorun yok ise, firmaya aktivasyon linki gönderilir.
  • • Firma, n11faturam tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührüyle imzalar. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağına dair otomatik bildirim yapmış olur.
  • • Mevcut entegratörün firmaya gönderdiği iptal linki mali mühür ile imzalanır ve eski sistemden çıkış sağlanmış olur.
  • • Gelir İdaresi Başkanlığı’nın onayından sonra firmanın entegratör değişikliği tamamlanmış olur.
 • 10. n11faturam’ı kullanmaya ne zaman başlayabilirim?

  Gönüllülük esasına dayalı olarak, firmalar n11faturam’ın sunduğu E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sistemlerine istedikleri zaman koşulsuz olarak geçiş yapabilir.

 • 11. İhtiyaç duyduğumda eski bir faturaya ulaşabilir miyim?

  Sisteme giriş tarihinden itibaren, tüm faturalarınız elektronik ortamda 10 yıl boyunca saklanır.

  Gerektiğinde, istediğiniz herhangi bir faturaya n11faturam üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 • 12. Sisteme geçiş yaptığımda kurulum ücreti ödeyecek miyim?

  Hayır. n11faturam kullanıcılarından kurulum ücreti alınmayacaktır.

 • 13. n11faturam’ın ücreti nedir?

  n11faturam’da, fatura başına ücret ödersiniz. Bu fiyat piyasa ortalamasının altındadır ve aylık fatura hacminize göre değişir.

 • 14. n11faturam’ı diğer platformlarda kullanabilir miyim?

  n11.com üzerinden sattığınız ürünlerin faturalarını doğrudan mağaza yönetim panelinden tek tuşla kesebilirsiniz. Diğer platformlardan sattığınız ürünleri tek tek n11faturam panelinden kesebilir veya belirlenen formatta sisteme yükleyip toplu halde oluşturabilirsiniz.

 • 15. Perakende işimde fiş kesmem bir sorun yaratır mı?

  Perakende mağaza satışlarınızda 900 TL’ye kadar fiş kesebilirsiniz. 900 TL’nin üzerindeki satışlarınız için fatura oluşturmanız gerekir.

 • 16. Faturalarımı mali müşavirime aktarabilir miyim?

  Evet. Oluşturduğunuz ve size gelen faturaları, mali müşavirinize farklı format ve ortamlarda toplu olarak aktarabilirsiniz. Ayrıca mali müşavirinize tercihinize bağlı olarak sisteme erişim yetkisi verilebilmektedir.

  Detaylı bilgi için n11faturam Destek Merkezi’yle iletişime geçebilirsiniz.

 • 17. Şirketime kesilen faturaları n11faturam platformunda görüntüleyebilir miyim?

  Evet, şirketinize kesilen E-Faturaları n11faturam platformunda “Gelen Fatura” alanında görebilirsiniz. E-Fatura dışında kesilen kağıt faturaları ise görüntüleyemezsiniz.

 • 18. n11faturam, hangi ERP/muhasebe/ön muhasebe sistemleriyle entegre çalışır?

  n11faturam Digital Planet altyapısını kullanır ve Entegra, Glopark, nesatilir.com, Logo, Mikro, Netsis, Netsim, Vega, Zirve, Eta, Navision, Axapta, Oracle, SAP gibi onlarca farklı sistemle entegre çalışır.

  Kullandığınız ERP sistemleri varsa, bu bilgiyi müşteri temsilcisi sizinle ilk kez irtibata geçtiğinde vermeniz sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlar.