İşlem Rehberi

• E-Fatura Seçimi (Fatura Paket Seçimi)

n11faturam.com’da ihtiyacınıza uygun e-fatura paketini ulaşmak için, Mağaza Ofisi>Ödeme ve Fatura Yönetimi>E-Fatura Yönetimi alanlarına tıklayabilir ve mağazanıza uygun e-fatura paketini seçebilirsiniz.

• Ödeme Bilgilerinin Girilmesi ve Onay (Satın Alma)

Ödeme aşamasına geçmek için satın alacağınız e-faturayı seçtikten sonra Satın Alma butonuna basın. Kredi kartı bilgilerinizi girip taksit seçeneğini belirledikten sonra satın alma işleminizi tamamlayın. Ödemenizi banka kartı ile yapabilirsiniz. Ödeme işlemi tamamlanmadan önce toplam bedel (vergiler dahil) ekranda görülecektir. Bunlara ilişkin ek masraf çıkabileceği bilgisi ise yine bildirilir. Satın alma işlemi tamamlandığında size bir ödeme onay e-postası gönderilir.

n11faturam müşteri temsilcisi satın alma işlemini gerçekleştirmenizi takiben sizinle irtibata geçer. Müşteri temsilcisi yardımıyla “www.kamusm.gov.tr” adresinden mali mühür başvurusu yapılır ve E-Fatura ve E-Arşiv Fatura sözleşmeleri imzalanır.

• Teslimat Bilgileri (Sisteme Erişim)

Mali mühür fiziksel olarak ulaştığında müşteri temsilcisinin yardımıyla www.efatura.gov.tr adresinden e-fatura başvurusu yapabilirsiniz. Müşteri Destek birimi firmanıza bir tanımlama linki gönderir. Müşteri Destek biriminden gelen tanımlama linkine tıklayarak firma bilgileriniz ile gerekli alanları doldurabilirsiniz. Bu işlem tamamladığında, bilgiler otomatik olarak n11faturam Müşteri Destek birimine iletilir ve gerekli kontroller yapılır. Daha sonra, firmanıza bir aktivasyon linki gönderilir. n11faturam tarafından gönderilen aktivasyon linkini mali mührünüzle imzalayabilirsiniz. Böylelikle, Gelir İdaresi Başkanlığı’na n11faturam ile E-Fatura / E-Arşiv Fatura uygulamasını kullanacağınıza dair otomatik bildirim yapmış olursunuz. Gelir İdaresi Başkanlığı onayladığında firmanızın başvuru süreci tamamlanmış olur ve aynı gün içinde E-Fatura / E-Arşiv Fatura sistemine dahil edilirsiniz.

• Sözleşmelerin Saklanması

Kurulan sözleşme, onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Bu belgeler ayrıca n11faturam.com kayıtlarında on yıl süreyle saklanır.

• Özet Sipariş Formu

Satın alacağınız e-faturayı seçip Satın Alma butonuna basmadan önce, veri girişindeki hataların açık ve anlaşılır bir şekilde belirlenebilmesi ve düzeltebilmesi amacıyla, n11faturam tarafından sipariş bilgilerinin değiştirilmesi (Değişim) ve siparişin iptali (Geri Al) imkanı sağlanır.

Gizlilik Kuralları

Gizlilik Politikamız’a n11faturam.com sayfasında bulunan Gizlilik Politikası sekmesinden ulaşılabilir.